Pamięć DDR5 już dostępna. Poznaj zalety dla Twojej firmy

Czy wyznaczy nowe standardy tak jak jego poprzednicy? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się więcej na temat DDR5! Sprawdź, dlaczego inwestycja w nowe kości pamięci
może być dla Ciebie opłacalna!

Premiera DDR5 – więcej, szybciej, lepiej

Bez RAMu nie ma działającego komputera. Jest to element, za którego pomocą sprzęt może dokonywać skomplikowanych obliczeń. Właśnie od niego zależy to czy urządzenie działa szybko i wydajnie. Z tego powodu kluczowym jest zadbanie o to, by komputery firmowe posiadały dużą ilość pamięci RAM, tak by mogły wykonywać naraz wiele operacji. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie płynności oraz komfortu pracy. Nowy standard zadebiutował w końcówce 2021 roku, dokładnie 4 listopada. Według producentów DDR5 ma mieć przewagę nad starą generacją pod dosłownie każdym względem. Jak wygląda to w rzeczywistości?

Nadzwyczaj dobrze! Popyt na kości w nowym standardzie jest bardzo duży i w krótkim czasie od debiutu pamięć RAM DDR5 zaczyna gościć w coraz większej liczbie firm oraz prywatnych domów.

Pamięć RAM DDR5 – fakty i osiągi

Producenci obiecali poprawienie osiągów pamięci poprzedniej generacji i trzeba przyznać, że wywiązali się z tej obietnicy znakomicie. Pamięć RAM DDR5 charakteryzuje się znacznym zwiększeniem przepustowości, która oscyluje w przedziale od 3200 (maksymalne możliwości DDR4) do aż 4800 Mbps!

W nowym standardzie zwiększeniu ulegają też pojemności modułów. Obecne kości pamięci DDR4 posiadają od 2 do 16 gigabajtów. Z kolei w pamięci RAM DDR5 te wartości wynoszą od 8 do 64 gigabajtów. Dzięki temu możliwości obliczeniowe komputera ulegną znacznej poprawie.
Kolejne rewolucje to dwukrotnie większa ilość banków (32) i również podwojona długość pakietu. To właśnie dzięki tym zmianom możliwe jest uzyskanie większej przepustowości. Z punktu widzenia biznesowego pamięć RAM DDR5 ma jeszcze jedną znaczącą zaletę. Pomimo lepszych osiągów charakteryzuje się mniejszym poborem mocy. Dzięki temu jest bardziej energooszczędna. Przy firmach posiadających dziesiątki lub setki komputerów, oszczędności mogą być znaczące.
Nowy standard przystosowany jest nie tylko do komputerów stacjonarnych. Wypuszczono także DDR5 SO-DIMM do notebooków. Dzięki temu możesz pomyśleć o modernizacji niezależnie od posiadanego w firmie sprzętu!

Gdzie kupić pamięć RAM DDR5?

Jeżeli interesuje Cię usprawnienie komputerów działających w Twojej firmie i szukasz jakościowych kości pamięci nowej generacji, skorzystaj z oferty renomowanych sklepów z częściami komputerowymi. Zachęcamy do odwiedzenia strony esus-it.pl i zapoznania się zamieszczoną tam ofertą. Z pewnością będziesz w stanie znaleźć tam rozwiązania, które
będą odpowiadać Ci w stu procentach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dostępności oraz ceny poszczególnych modeli pamięci ram DDR5 SO-DIMM, skontaktuj się z obsługą sklepu.