Darmowe konto bez kruczków – starcie gigantów bankowości to raport zestawiający aktualne oferty najpopularniejszych w Polsce banków, który pomaga w wyborze najlepszego konta osobistego. Spośród 24 banków rywalizujących ze sobą w trzech rundach, wyłania się zwycięzca – mobilne Konto Osobiste za 0 zł, gwarantujące jego posiadaczom dodatkowe, także pozabankowe korzyści.
Bankowe konta uwzględnione w przewodniku porównano pod kątem rzeczywistej, nieobwarowanej dodatkowymi warunkami do spełnienia przez klienta, darmowości konta, jego użyteczności w zakresie wykorzystywania technologii mobilnych oraz bonusów oferowanych przez bank posiadaczom danego konta osobistego.

Darmowe konta bankowe

W rankingu darmowości kont na pierwszym miejscu plasują się ex aequo trzy banki: Idea Bank, Nest Bank i Orange Finanse, gdzie założenie konta jest najbardziej opłacalne.

Nowoczesne konta mobilne

Na płaszczyźnie technologiczno-mobilnej wygrywają, remisując: BZ WBK, mBank, Orange Finanse oraz T-Mobile Usługi Bankowe, jako banki gwarantujące m.in. komfort korzystania z e-bankowości, użytecznych aplikacji mobilnych, płatności zbliżeniowych, systemu BLIK, wykonywania przelewów bez znajomości numeru konta, opłacania faktur za pomocą kodu QR etc.

Konta osobiste z bonusami

Strefa dodatkowych korzyści dla klientów, powiązana z kontem osobistym, jest natomiast najbardziej rozbudowana i najatrakcyjniejsza w przypadku oferty mBanku i Orange Finanse, które proponują najwięcej interesujących bonusów.

Najlepsze konto osobiste

W wyniku starcia gigantów bankowości w trzech kolejnych rundach wygrywa Orange Finanse, który – jako jedyny bank – pojawia się (ze swoim Kontem Osobistym) na pierwszej pozycji w każdym z etapów rywalizacji. Szczegóły rankingu i metodyka jego opracowania dostępne są w przewodniku.