Nowoczesne obiekty magazynowe na terenie województwa podkarpackiego wykonane zgodnie ze współczesnymi standardami, to idealne rozwiązanie dla wielu firm. Warto zainteresować się między innymi opcją wynajmu magazynu w Rzeszowie, który otwiera przed najemcą dostęp do lokalnego rynku, co może zachęcić wiele przedsiębiorstw do przeniesienia działalności właśnie w to miejsce.

Lokalizacja magazynów na Podkarpaciu

Największe inwestycje magazynowe w Polsce dotychczas omijały wschodnie regiony kraju. To stopniowo się zmienia. Aktualnie w procesie planowania i budowy jest kilka dużych obiektów, dzięki którym wynajem magazynu powinien stać się łatwiejszy dla nowych, zewnętrznych inwestorów. Swoje plany inwestycyjne dla regionu przygotował m.in. znany deweloper specjalizujący się w realizacji projektów magazynowych i przemysłowych, firma Panattoni. Własne pomysły, co do lokalnego rynku magazynowego rozwija również firma 7R. W najbliższym czasie do dyspozycji nowych najemców pojawi się kilka dużych, nowych parków magazynowych oferujących nowoczesną przestrzeń dostosowaną do potrzeb współczesnych klientów. Są to przede wszystkim duże magazyny na wynajem w Rzeszowie oraz w najbliższym sąsiedztwie miasta, a zatem dobrze skomunikowane z resztą kraju przez autostradę A4 i drogę ekspresową S19.

Szybka ścieżka do wynajmu magazynu w Rzeszowie

Podmioty poszukujące nowego obiektu magazynowego w Rzeszowie na wynajem mogą próbować działać na własną rękę lub skorzystać z pomocy doświadczonej firmy doradczej, która zna lokalny rynek nieruchomości magazynowych i przemysłowych. Usługi specjalistów nie ograniczają się jedynie do wyszukania obiektów spełniających wymagania najemcy. Firma doradcza może również pomóc w negocjacji umowy najmu, a nawet uczestniczyć w procesie inwestycyjnym, załatwiając wiele formalności związanych z realizacją projektu w modelu BTS, czyli budowy nowego magazynu na zlecenie, zgodnie z potrzebami konkretnego klienta. Ze względu na ograniczoną liczbę magazynów w dobrej lokalizacji wynajem w Rzeszowie stanowi spore wyzwanie. Skorzystanie z usług firmy pośredniczącej może pomóc w znalezieniu odpowiedniego obiektu i przyspieszyć podpisanie korzystnej umowy najmu.

Wolnych, nowoczesnych magazynów do wynajęcia w Rzeszowie jest niewiele. Większość istniejących obiektów jest w pełni wynajęta, więc firmy planujące lokalizację swojego biznesu w tym regionie muszą czekać na finalizację nowych inwestycji. Najlepiej zawczasu zarezerwować potrzebną powierzchnię w budowanym obiekcie, korzystając z pomocy doświadczonego pośrednika.