Poznaj 8 cech inteligentnego biura – Smart Office w pigułce

Opiera się na automatyce pomieszczeń, pełnych możliwościach sterowania ich parametrami oraz multifunkcyjnością. Obecnie idea Smart Office dotyczy już nie tylko sal konferencyjnych, ale całych biur. Wyróżnia je kilka podstawowych cech.

1. Zdalne sterowanie całym systemem

Istotną cechą inteligentnych budynków jest możliwość kontrolowania czynników takich jak temperatura, wilgotność, oświetlenie, klimatyzacja, nagłośnienie itp. oraz dostosowanie ich  do potrzeb konkretnych grup osób. Dają one również możliwość stworzenia całych modułów, wykorzystywanych np. podczas konferencji, kiedy rozpoczęcie prezentacji automatycznie wywołuje zasuwanie się rolet w oknach, zmianę oświetlenia itp.

2. Ułatwiona organizacja pracy

Poprawa warunków pracy oraz wydajności pracowników jest jednym z głównych założeń inteligentnego biura. W osiągnięciu tego celu pomaga wiele nowoczesnych sprzętów, takich  jak np. umieszczony przed salą konferencyjną panel wyświetlający listę spotkań oraz jej członków, z możliwością potwierdzenia obecności. Dzięki temu każdy pracownik będzie wiedział, w jaki dzień i o której godzinie odbędzie się interesujące go zebranie, a organizator otrzyma dostęp do aktualizowanej na bieżąco listy osób, które się na nim pojawią.

3. Wideokonferencje na najwyższym poziomie

Świetnie wyposażone i zagospodarowane sale konferencyjne to podstawowy wymóg dobrze  funkcjonującego biura. Dzięki doskonałej jakości obrazu oraz dźwięku, bezprzewodowemu działaniu kompatybilnego ze sobą sprzętu oraz prostej, intuicyjnej obsłudze, każda wideokonferencja zakończy się powodzeniem.

4. Możliwość pracy w każdym miejscu

Smart Office to nie tylko sale konferencyjne, czy standardowe stanowiska pracy. Według zasad inteligentnego biura pracować można zdalnie, w dowolnie wybranym miejscu. Ułatwiają to hot deski rozmieszczone we wszystkich oddziałach firmy oraz bezprzewodowe, mobilne zestawy do wideokonferencji, które można zabrać ze sobą do domu, czy w podróż
służbową.

5. Możliwość bezprzewodowego przesyłania danych

Ta funkcja jest niezbędna zarówno podczas konferencji, wideokonferencji, jak i różnorodnych prezentacji. Dzięki niej możliwość szybkiego dostarczania plików do ekranu głównego otrzymują osoby używające zarówno z sieci biurowej, jak i goście, korzystający z połączenia zewnętrznego. Pozwala to na dużą oszczędność czasu i usprawnia wewnętrzne procesy firmy.

6. Oszczędność

Możliwość monitorowania wielu czynników pozwala na poczynienie sporych oszczędności. Przy zastosowaniu nowoczesnej technologii Smart Office, koszty eksploatacji budynku są znacznie niższe.

7. Dbałość o środowisko

Inteligentne budynki umożliwiają idealne dopasowanie parametrów wewnętrznych, takich jak temperatura, czy wilgotność pomieszczeń do potrzeb użytkowników. Pozwalają również na automatyczne wyłączanie oświetlenia, czy klimatyzacji w aktualnie nieużywanych pomieszczeniach. Dzięki temu zmniejsza się zużycie energii elektrycznej, co pozytywnie wpływa na stan środowiska.

8. Bezpieczeństwo

Inteligentne biuro to nie tylko szereg udogodnień, lecz również znaczny wzrost bezpieczeństwa. Zarówno czujniki ruchu, jak i spersonalizowane karty otwierające drzwi, czy czytniki linii papilarnych powodują, że do przestrzeni, w której pracujemy dużo trudniej niepostrzeżenie przedostać się osobom z zewnątrz.
Jeżeli zainteresowała Cię idea Smart Office i chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie odwiedź stronę VisionCube: https://www.visioncube.pl/ – firmy oferującej kompleksowe rozwiązania z zakresu szeroko pojętego IT.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here